Čo robiť s chladením po lete? Ako zazimovať evaporačnú jednotku?

Využili ste naše evaporačné jednotky na chladenie zvlhčovaním resp. v prechodnom období aj efektívnou ventiláciou? Ak chcete, aby Vám naše ADRIAN-AIR® EV poslúžilo rovnako dobre ako tohto roku aj na budúci, nezabudnite sa oň správne postarať. Konzultujte optimálne „zazimovanie“ s našim technickým oddelením alebo sa k nám prihláste na rýchle zaškolenie. Pre tých šikovnejších prinášame krátky popis základnej údržby jednotiek pred skončením chladiacej sezóny.

Pred zimou musíte urobiť dva základné úkony. Zabezpečiť úplné vypustenie vody z jednotky a prívodného potrubia, ktoré je v exteriéri. Následne je potrebné úplné vysušenie stien výmenníka.

Postupujte nasledovne:

1. Uzavrite ventil na prívode vody do zariadenia, ktorý je umiestnený vo vnútorných vykurovaných priestoroch.

2. Odskrutkujte prívodnú flexibilnú hadicu vody pri vstupe do zariadenia a nechajte vodu samovoľne odtekať z potrubia.

3. Stlačte tlačidlo „CLEAN“ pre zapnutie funkcie čistenia. Vypúšťanie sa spustí na 5 minút a potom automaticky zastane. Počas vypúšťania nastáva pokles hladiny vody.

4. Po ukončení čistiaceho režimu zapnite ventilátor pomocou tlačidla „VENT“. Ventilátor nechajte bežať, až kým nie sú steny výmenníka úplne suché.

5. Priskrutkujte flexibilnú hadicu prívodu vody napäť k jednotke.

Jednotku doporučujeme počas zimného obdobia zakryť plachtou z nepremokavého materiálu, aby sa zamedzili zbytočnému navĺhaniu stien výmenníka. Na jar stačí odstrániť kryciu plachtu, otvoriť prívod vody a jednotky sú opäť pripravené na zabezpečenie komfortného pracovného prostredia.

 
 

Uložiť odkaz do záložiek.